Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iOS 5.3.1 umožní vypnutí 3G u 4S

Vložil na 10.1.2012 – 6.00 Žádný komentář

Apple rozeslal registrovaným vývojářům k testování již třetí betaverzi iOS 5.3.1. Ta v sobě zahrnuje několik novinek, z nichž nejpodstatnější je asi vypnutí 3G.

S uvedením nového modelu telefonu iPhone došlo k poměrně překvapivému odstranění volby pro vypnutí 3G sítě. Tato samozřejmá funkce známá ze starších modelů iPhone u nového iPhone 4S zmizela a bylo možné vypnout pouze datové přenosy jako celek (tedy včetně EDGE a GPRS).

Po řadě stížností ze strany uživatelů a v rámci řešení přetrvávajících obtíží se signálem u některých (mj. i českých) mobilních operátorů se Apple rozhodl v plánované verzi iOS 5.3.1, jejíž třetí betaverzi nyní rozeslal registrovaným vývojářům, tuto funkcionalitu opět zpřístupnit.

Není však prozatím jasné, zda aktuální iOS bude řešit veškeré nahlášené problémy, které se u iPhone 4S objevily. Objevují se dokonce hlasy, že nejde o problémy softwarové, ale hardwarové a tudíž ne zcela řešitelné ze strany iOS. Vše je ale otázkou dalších aktualizací, které nám prozradí skutečný stav věci.

Termín ostrého uvedení iOS 5.3.1 zatím nebyl veřejně ohlášen, avšak lze očekávat, že by mohl být uveden ještě do konce ledna.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar