Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Hodnota Apple opět vzrostla

Vložil na 26.1.2012 – 12.00 2 komentářů

Apple v úterý zveřejnil finanční výsledky za předchozí období, v nichž vykázal zcela rekordní zisky. Díky tomu opět podpořil důvěru akcionářů a jeho hodnota rapidně vzrostla.

Hodnota společnosti Apple a jejích akcií se dlouhodobě pohybuje v býčím trendu a tvoří nová maxima. Ještě začátkem roku bylo za dosavadní maximum považováno neskutečných $ 426.7 USD za akcii, což je cena, jíž Apple dosáhl 17. října loňského roku.

Již zhruba týden před vyhlášením finančních výsledků, které proběhlo toto úterý, však Apple přišel znovu do hledáčku nových investorů a spekulantů a jeho hodnota se zvýšila na nové historické maximum, $ 431.37 USD za akcii.

Jakmile však Apple ohlásil své finanční výsledky a zároveň jeho CEO Tim Cook oznámil, že na letošní rok chystá Apple několik zajímavých novinek, cena opět rapidně vzrostla. Akcie Apple se tak obchodovaly v jednu chvíli dokonce za neskutečných $ 468.95 USD, což je skokový nárůst zhurba o 8,5 %.

Nyní již trh korigoval blíže standardní rovině a akcie Applu se obchodují na úrovni $ 448.75 USD, přesto jde však o výrazný nárůst, který překonal veškerá očekávání.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar