Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Figurka Steva Jobse nebude

Vložil na 18.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Nedávno jsme vás informovali o chystané figurce Steva Jobse v high-detail provedení. Ta byla od počátku trnem v oku Applu a rodine Steva Jobse. Nyní bylo rozhodnuto, že se na trh vůbec nedostane.

Figurka Steva Jobse, o které jsme vás před nedávnem informovali, nakonec vůbec nebude uvedena na trh. Od počátku bylo jasné, už s ohledem na předchozí zkušenost s figurkou od společnosti MIC Gadget, která byla na základě tlaku právního oddělení společnosti Apple stažena z prodeje jen několik dní po uvedení, že to nebude jen tak.

I když mnozí spekulovali nad tím, zda je možné figurku Steva Jobse vyrobit a prodávat bez právního postihu a již výmýšleli konkrétní scénáře obhajoby, dnes už je vše jasné. Právníci Apple a rodiny Steva Jobse se totiž velice ostře ohradili proti tomuto počinu řetězce Dragon in Dream a nakonec dosáhli dohody.

Bylo rozhodnuto, že i když figurka zřejmě neporušuje žádné ochranné známky a nepoužívá logo společnosti Apple, s ohledem na úctu k rodině Steva Jobse a respekt k jeho dílu bude tento projekt ukončen a figurka vůbec nebude vyráběna.

Steve Jobs (figurka)

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar