Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Dnes proběhne Media Event

Vložil na 19.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Již dnes ve večerních hodinách Apple uskuteční svůj první letošní Media Event, na kterém představí „budoucnost vzdělávání“. Co nás ale vlastně čeká?

V průběhu dnešních večerních hodin pro nás Apple přichystal v New Yorku velikou Media Event. Tentokrát na ní však nehodlá představit nový hardware, ale „budoucnost vzdělávání“.

Alespoň pod tímto heslem se přípravy této akce celou dobu táhnou. Ani do poslední chvíle ale není docela jasné, co si vlastně Apple přichystal. Hovoří se o dvou variantách, přičemž ani u jedné není jisté, zda bude potvrzena.

Tou první je uvedení zcela nového obsahu iBookstore, kde by se nově měly objevit špičkově zpracované moderní učebnice z nejrůznějších oblastí a oborů. Ty by měly být plně interaktivní a přístupné za pomoci iOS zařízení (iPhone, iPod Touch, iPad), případně i z platformy Mac OS X.

Druhou variantou je pak jakási obdoba nástroje GarageBand. Ten slouží pro skládání hudby, ovšem jeho „klon“, kterého bychom se měli dočkat, má být určen pro snadné publikování elektronické literatury. Měl by tak výrazně usnadnit publikování elektronických knih v prostředí iTunes Store pro všechny vydavatele, ale zejména pak pro samotné autory. Již nebudete potřebovat vydavatele, zkrátka a dobře napíšete knihu a za pomoci „GarageBand pro iBookstore“ ji snadno odpublikujete a nabídnete celému světu.

Která z těchto variant bude ta správná? A bude vůbec nějaká z nich správná? To uvidíme již večer. Bližší informace o novinkách představených v rámci Media Event vám přineseme po skončení akce.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar