Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple zveřejnil seznam dodavatelů

Vložil na 16.1.2012 – 6.00 3 komentářů

Z důvodu zvýšeného tlaku veřejnosti na dodržování lidských práv a zajištění odpovídajících pracovních podmínek u velkých společností vyrábějících v asijských továrnách, se Apple rozhodl uveřejnit několik materiálů.

Apple uveřejnil několik materiálů, kterými chce jednoznačně prokázat, že v továrnách, které ovládá či které pro něj zajišťují výrobu jeho produktů, jsou dodržována lidská práva a důstojné pracovní podmínky. Mimo jiné proto vedení nově zveřejnilo také seznam všech 156 společností, od nichž v loňském roce odebíralo zboží či nechávalo kompletovat své výrobky v jejich továrnách.

Důvodem k tomuto kroku je zvýšený tlak veřejnosti, především pak z důvodu nedávných výhrůžek zaměstnanců jisté čínské továrny, kde se vyrábí herní konzole Microsoft Xbox. Ti pohrozili hromadnou sebevraždou v případě, že nedojde ke zlepšení pracovních podmínek, v nichž jsou nuceni působit.

Společnost Apple si dlouhodobě zakládá na pozitivním přístupu k zaměstnancům i spolupracovníkům. Každého ze svých dodavatelů pečlivě kontroluje a zajišťuje dodržování standardů. Tím, že jako první ze společností takového vlivu a rozsahu odkryl Apple kompletní seznam svých dodavatelů, dal také jasně najevo svou otevřenost a snahu o nastolení férových podmínek. Doufejme, že mu tato politika vydrží.

3 komentářů »

  • Mirek napsal:

    Co to má za význam, když zveřejní dodavatele? A proč by to vůbec mělo být tajné?

  • redakce napsal:

    Jde o interní informace, které mohou konkurenci přinést mnohé nové poznatky o procesu výrobu u Apple. Proto je logické, že každý své dodavatele tají. Ani informace ze součástek nejsou rozhodně plně vypovídající, mnoho společností pracuje pod jednou hlavičkou či se zapojují do sestavování zařízení apod. Jejich logo tedy uvedené nikde není.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar