Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple zřejmě představí „GarageBand“ pro knihy

Vložil na 17.1.2012 – 6.00 2 komentářů

Již ve čtvrtek proběhne Media Event, která je prozatím stále obestřena tajemstvím. Apple by na ní měl představit něco, co souvisí se vzděláváním a publikováním.

Delší dobu se spekuluje o tom, co vlastně Apple na tuto Media Event přichystal. Hovořilo se dokonce o nové elektronické čtečce knih, která by měla konkurovat Amazon Kindle, avšak taková varianta je extrémně nepravděpodobná.

The Wall Street Journal včera večer uvedl, že by měl v rámci této čtvrteční akce Apple představit zcela novou platformu pro tvorbu elektronických knih. Ta by měla podstatným způsobem zjednodušit a zpřístupnit tvorbu elektronických publikací pro iBookstore vydavatelům po celém světě.

Na tomto novém nástroji s Apple údajně již od loňského června intenzivně spolupracuje také jedno z předních amerických vydavatelství, McGraw-Hill, které patří k lídrům na poli odborné literatury a učebnic.

Zdá se, že nový nástroj, který byl připodobněn k oblíbenému GarageBand, by měl být naprosto přelomovým v oblasti publikovaní elektronických knih. Zároveň se zdá, že Apple hodlá výraznou měrou podporovat tvorbu nejrůznějších učebnic, které budou v následujících týdnech, měsících a letech do iBookstore přidávány. I k jejich tvorbě by pak měla být využita právě tato aplikace.

O detailech vás budeme informovat již koncem tohoto týdne.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar