Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple představil revoluci ve vzdělání

Vložil na 19.1.2012 – 17.00 Jeden komentář

Apple na dnešní Media Event představil přesně to, co jsme na AppZone jako jediní v plném rozsahu předpovídali. Přidal ale ještě něco navíc. Pojďme se na novinky společně podívat.

Na dlouho očekávané Media Event měl Apple představit „revoluci ve vzdělávání“ a svým způsobem se mu to vydařilo. Představil hned několik novinek a aplikací, které lze s úspěchem na tomto poli využít.

Tím prvním je inovovaná verze nástroje iBooks. Právě iBooks je hlavním prodejním kanálem knih pro Apple, stejně jako skvělou integrovanou čtečkou a knihovnou zakoupených publikací. V nové verzi nabízí především lepší indexování obsahu knihy a tím i snazší orientaci v ní. Dále pak máme možnost snadného zvýraznění textu pouhým tažením prstem a nechybí ani možnost interaktivních kvízů a videí.

Zároveň Apple představil novou sekci ve svém iBookstore, kde budou prodávány výhradně učebnice veškerého možného zaměření. Apple již nyní pracuje s předními vydavateli učebnic v USA, kteří dohromady ovládají cca 90 % tamního trhu, na přípravě moderních a vysoce kvalitních učebnic v interaktivní online podobě.

Zároveň pak Apple dal do rukou nakladatelům i všem nadšencům jedinečný nový nástroj pro Mac OS X, iBooks Author. S jeho pomocí může přehlednou interaktivní knihu optimalizovanou pro iOS zařízení, resp. pro iBooks, vytvořit doslova každý. Tato aplikace je k dispozici zcela zdarma a disponuje mnoha zajímavými a užitečnými funkcemi, které si již brzy představíme. iBooks Author vyžaduje operační systém Mac OS X 10.7 „Lion“.

Nakonec jsme se pak dočkali aplikace iTunes U App pro iOS zařízení. Ta umožňuje snadné sdílení materiálů, streamování, ukládání poznámek atd. (nejen) ve školním prostředí. Idea je taková, že učitel nasdílí svou přednášku spolu s dalšími doprovodnými materiály a vše si pak mohou do svých iPadů snadno stáhnout všichni studenti. iTunes App začínají používat přední světové univerzity, mj. Berkley, Harvard, Cambridge…

Dočkali jsme se tedy několika velice zajímavých novinek. Vše, co bylo dnes na Media Event představeno, tedy nová verze iBooks, iBooks Author i iTunes U App je k dispozici již v tuto chvíli, a to i v češtině.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar