Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple nárokuje patenty Kodaku

Vložil na 23.1.2012 – 6.00 3 komentářů

Když v devadesátých letech vznikl první veřejně dostupný digitální fotoaparát QuickTake 100, v pozadí jeho vzniku stál vedle Kodaku také Apple. Ten se nyní snaží nárokovat patenty, kterými Kodak dosud disponoval.

Společnost Kodak, která se stala zažitým synonymem kvality na poli fotografie, si za 130 let své existence získala prvotřídní renomé. Kromě jiného však stále v devadesátých letech 20. století také u zrodu veřejně dostupné digitální fotografie a prvního digitálního fotoaparátu QuickTake 100.

V té době však Kodak intenzivně spolupracoval s Applem a digitální fotoaparát byl do velké míry i jeho zásluhou. Nyní však dochází k situaci, kdy Kodak ztratil své postavení jedničky ve filmovém a fotografickém průmyslu a společnost krachuje. V USA již vedení Kodaku požádalo o ochranu před věřiteli a zdá se, že zdaleka nebudou uplatněny všechny pohledávky, které vůči Kodaku mnoho dalších subjektů nárokuje.

Pomoci z těžké situace by tak mohl opět Apple. Ten nyní žádá, aby Kodak převedl své patenty na digitální fotografii, u jejíhož vzniku obě společnosti v devadesátých letech společně stály, právě na něj. Mezi patenty, které v minulosti vynesly Kodaku již více než 3 miliardy dolarů, je například také patent na technologii umožňující zobrazení náhledu právě vyfoceného snímku.

Nechme se překvapit jak celá věc nakonec dopadne. Zánik Kodaku se však po 130 letech jeho existence zdá nevyhnutelný.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar