Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Akcie Apple dosáhly nových maxim

Vložil na 11.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Akcie společnosti Apple dosáhly na nová historická maxima a překonaly dokonce hodnoty z října loňského roku, kdy se blížilo uvedení nového modelu iPhone.

Přestože Apple nyní žádný nový model hardware neuvedl, akcie se úspěšně probojovaly na nová historická maxima. Dokonce tak překonaly dosavadní rekord, který byl zapříčiněn především očekáváním „iPhone 5″, jež se nevyplnilo.

Právě poté, co Apple uvedl namísto přelomového iPhone 5 „pouze“ inovovanou verzi dosavadní generace a představil tak iPhone 4S, cena akcií začala kolísat a mírně poklesla. Následné problémy právě s tímto novým telefonem pak jejich kurzu vůbec nepřidaly.

Současný nárůst souvisí především s očekáváním finančních výsledků, které Apple za končící účetní čtvrtletí ohlásí za dva týdny. Očekává se, že tyto výsledky budou historicky nejlepší a navíc v letošním roce by měl podobný trend pokračovat, takže zájem spekulantů i investorů o akcie Apple výrazně narostl.

Nové maximum dosáhlo výše 427.75 a překonalo tak předchozí rekord ve výši 426.7 o celý bod. Uvidíme, jakých hodnot se dočkáme v letošním roce.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar