Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

13 Mpix fotoaparát v iPhone 6? Kdo ví…

Vložil na 26.1.2012 – 6.00 Jeden komentář

Společnost Sony představila 13 Mpix CMOS senzor, který by se mohl objevit u fotoaparátu některého z nadcházejících iPhonů. Podívejme se na něj blíže.

Současný iPhone 4S disponuje 8 Mpix fotoaparátem a spekuluje se, že chystaný iPhone 5 by měl dostat 12 Mpix. Nyní však společnost Sony představila dokonce 13 Mpix čip, který by mohl být skvělou volbou právě do mobilního telefonu.

Je nepravděpodobné, že by v tuto chvíli došlo k nějakým zásadním úpravám iPhone 5, který je již s největší pravděpodobností kompletně navržen, schválen, v několika prototypech vyrobena testován. Mnohem pravděpodobnější tedy je, že by tento čip mohl být využit například v iPadu 4, který by mohl přijít již na podzim letošního roku (iPad 3 očekáváme na přelomu února a března) či iPhone 6, který by se, dle odhadů, mohl objevit zhruba začátkem roku 2013.

Honba za megapixely jistě není tím, co by Applu leželo na srdci nejvíc. Důležitý je celkový výkon fotoaparátu, respektive jeho optika, stabilita, kvalita blesku apod. Všechny tyto aspekty společně tvoří celek.

Nechme se překvapit, zda Sony bude Applu dodávat fotoaparáty pro některé z jeho budoucích produktů, je však velmi pravděpodobné, že u iPhone 5 se více než 12 Mpix nedočkáme.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar