Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Zakládací smlouva Apple vydražena za rekordní sumu

Vložil na 14.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Před dvěma týdny jsme vás informovali o aukci prestižní síně Sothebys, která proběhla právě v průběhu včerejšího dne. V ní byly vydraženy zakládací listiny společnosti Apple Computers za rekordní sumu.

Do aukce se podařilo získat unikátní listiny, které dokládají vznik společnosti Apple Computers, jak se původně jmenoval dnešní Apple. Tato společnost byla založena 1. dubna 1976. Na zakládací smlouvě jsou tři podpisy, které patří třem prvním společníkům. Byli jimi Steve Wozniak, Steve Jobs a Ronald Wayne.

Tří listy papíru, které vedly k revoluci v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, nyní mohl získat kdokoliv. Do aukce, která proběhla 13. prosince, je totiž umístila prestižní aukční síň Sothebys. Očekával se přitom již od počátku mimořádný zájem ze strany sběratelů, ale i institucí, mezi nimiž neměla chybět ani významná muzea.

Nakonec se stal výhercem aukce samostatný sběratel, jehož identitu odmítla aukční síň sdělit. Ten včera získal dokumenty od arabského sběratele Wade Saadiho za částku zhruba 1.35 milionů USD. Prvotní informace hovořily dokonce o částce přeashující 1.5 milionů dolarů, avšak tento příhoz byl dodatečně zrušen.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar