Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Výbuch v továrně Apple zranil 61 lidí

Vložil na 20.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

V čínské továrně společnosti Pegatron, kde se mají začít vyrábět i panely pro tabety společnosti Apple, iPad, došlo k vážnému výbuchu. Bylo zraněno 61 dělníků.

Příčinu výbuchu se prozatím nepodařilo objasnit, avšak do vyšetřování se přislíbil aktivně zapojit i samotný Apple, který má v úmyslu tuto továrnu, která je prozatím pouze ve zkušebním provozu, využívat.

V továrně společnosti Pegatron bylo plánováno vyrábět většinu zadních panelů pro tablety iPad 2 a do budoucna i iPad 3. Uvažovalo se také o dalším rozšiřování kapacit v rámci sortimentu Apple. Nyní se však zdá, že alespoň na nějakou dobu bude nutné tyto plány přehodnotit.

Nejde o první incident tohoto charakteru. Již v předchozích měsících došlo k jiným dvěma problémům v jiných továrnách, s nimiž v Číně Apple spolupracuje na výrobě svých zařízení a jejich součástí. Zároveň byl Apple v minulosti kritizován za pracovní podmínky, které na pracovišti panují.

Je zřejmé, že prostředí v čínských továrnách není ideální a Apple rozhodně není jediným producentem, který zde zažívá podobné obtíže. S ohledem na jeho mediální viditelnost je však mnohem snazší vidět tyto problémy právě u Applu, nežli u někoho jiného. Doufejme ale, že i přesto dojde v brzké době k vyšetření příčin všech nehod a do budoucna se jim podaří lépe předcházet.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar