Úvodní stránka » Software, Vybíráme

MS Office míří do App Store

Vložil na 1.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Deník The Daily upozornil, že společnost Microsoft se chystá v blízké době přenést svůj kancelářský balík MS Office for Mac také do App Store.

Zároveň s tím se hovoří i o začlenění MS Office do iTunes Store ve verzi pro iOS zařízení. Výsledkem má být silná konkurenční nabídka vůči kancelářskému balíku Apple iWork.

Mobilní verze kancelářského balíku Microsoftu má být cílena především na uživatele tabletu iPad. Desktopová verze pak bude odladěná pro maximální podporu Mac OS X 10.7 „Lion“, avšak měla by podporovat i starší verzi 10.6 „Snow Leopard“.

Faktem je, že o provázání MS Office s distribučním systémem Apple se hovoří již delší dobu, avšak v současnosti se objevují velice přesvědčivé zprávy od seriózních médií, podle nichž je ceá věc již na spadnutí. Uvedení mobilní verze MS Office pro iPad je očekáváno v průběhu první poloviny roku 2012. Desktopová verze by se v App Store však mohla objevit dokonce ještě v průběhu prosince.

Jestliže se tak skutečně stane, určitě vás budeme informovat. Šlo by tak o významný krok Microsoftu, který by si otevřel dveře k většímu množství potenciálních zákazníků. MS Office for Mac jsou totiž v nabídce již dlouho (od počátku Maců), avšak teprve nyní by se objevily v online obchodě App Store, který je největším prodejním kanálem software.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar