Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Microsoft vydal první hru pro iOS – dříve než pro Windows

Vložil na 14.12.2011 – 12.00 Žádný komentář

Microsoft vydal svou první hru pro iOS, a to dokonce dříve než na vlastní mobilní platformu Windows Mobile. Podívejme se na ni alespoň zběžně.

Jedná se o populární hru pro děti, Kinectimals, která se stala známou díky své verzi pro Xbox 360. Nejde vlastně o nic jiného než hraní si se zvířátky pomocí ovladače a pohybového snímače Microsoft Kinect.

Tato hra si získala mnoho pozornosti a přízně dětských hráčů. Umožňuje nejen hraní si se zvířátky, ale také péči o ně, což má v dětech budovat vztah ke zvířatům a dále rozvíjet jejich osobnost. Nyní tedy mají možnost hrát si Kinectimals také na platformě mobilního operačního systému iOS, a to jak ve verzi pro iPad, tak pro iPhone, resp. iPod Touch.

Ve hře se podíváte například na ostrov Lemurie, kde vaše zvířátka žijí a zde si s nimi můžete hrát. Kdykoliv máte volnou chvilku, jen si spustíte hru a postaráte se o svého zvířecího miláčka. I když dospělí nejspíše tuto hru vesměs neocení, pro děti může být skvělou zábavou a zároveň přínosem.

Je však překvapivé, že se tato hra objevila na Apple iOS dříve nežli na platformě Windows Mobile. Zarazila tím především investory a akcionáře, pro které šlo doslova o šok. Online obchod Microsoftu je totiž pro distribuci na Windows Mobile připraven, stejně jako platforma Xbox Live, která hraní takových her snadno zpřístupňuje na mobilních zařízeních… Inu, Microsoft překvapil.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar