Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Mac Pro nekončí, dočká se inovace

Vložil na 6.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

V posledních měsících se velmi spekulovalo o tom, že počítač Mac Pro již nebude inovován a jeho úlohu zcela nahradí Mac Mini/iMac (pro desktop) a rackové servery. Nyní se zdá, že vše bude jinak.

Důvodem pro ukončení modelové řady Mac Pro měla být nízká prodejnost a zároveň neefektivní návrh. Pro desktopové služby totiž výborně dostačuje Mac Mini nebo jeho větší bratříček s monitorem, iMac. Pro serverové úkony je pak lepší sáhnout přímo po rackových serverech značky Apple, určených pro korporátní sféru.

Nyní se však zdá, že Apple vytvořil pro Mac Pro novou strategii a chystá se ji v průběhu příštího roku představit spolu s inovovaným modelem. Lze očekávat, že se Mac Pro bude i nadále profilovat spíše jako high-end desktopové řešení pro náročné klienty a hráče, zatímco Mac Mini a iMac ocení spíše uživatelé zaměření na kancelářskou práci a běžnou agendu.

Důvodem k těmto spekulacím má být především nová služba Tahiti, která byla odhalena ve vývojářské betaverzi Mac OS X 10.7.3, jíž Apple v průběhu uplynulého víkendu zpřístupnil. Služba Tahiti v sobě zahrnuje podporu desktopových 28nm grafických karet AMD, které přijdou na trh v lednu příštího roku. Jediným strojem ve stáji Apple, který by mohl být tímto typem karet osazen, je právě Mac Pro, protože všechny ostatní využívají mobilní grafické karty.

Uvidíme, zda se skutečně dočkáme aktualizace Mac Pro v dohledné době, avšak vše nasvědčuje tomu, že již v průběhu prvního čtvrtletí by se tak mohlo skutečně stát.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar