Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iTunes Match dostupný českým uživatelům

Vložil na 16.12.2011 – 12.00 Jeden komentář

Služba iTunes Match, kterou představil ještě Steve Jobs a která umožňuje legalizovat hudební obsah ve vašem počítači a nasdílet jej přes iCloud pro další zařízení, je nyní dostupná také u nás.

Apple totiž nově spustil tuto zajímavou službu pro celou řadu zemí, včetně ČR a SR. Připomeňme, že se jedná o cloudové sdílení hudby prostřednictvím datového úložiště v rámci služby iCloud mezi jednotlivými zařízeními značky Apple. Co je však možná zajímavější, můžete tak své hudební soubory zlegalizovat.

V databázi iTunes Match je dostupných více než 20 milionů skladem a jsou-li vaše soubory (ať už nelegálně získané či zakoupené prostřednictvím jiných služeb) v této databázi zastoupené, což je velmi pravděpodobné, automaticky tak získáte příslušnou skladbu ve standardizované kvalitě, a tuto skladbu máte k dispozici zcela legálně. Právě v této kvalitě, konkrétně ve formátu AAC s bitrate 256 kbps a bez ochrany DRM, jsou totiž skladby prostřednictvím iCloud ve výsledku přístupné.

Poměrně zvláštní typ služby, ale o to zajímavější. iTunes Match však samozřejmě není k dispozici zdarma. Američtí uživatelé jej mohou využít za cenu $ 24.99 USD (asi 490 Kč), ovšem pro evropský trh byl přepočet stanoven velice hloupě také na 24.99, ovšem EUR, tedy asi 610 Kč. Tato částka platí za roční využívání služby, kdy máte nárok na převedení 25.000 písniček s možností synchronizace do 10 různých zařízení.

Jeden komentář »

  • Radim napsal:

    Zajímalo by mě zda by se touto cestou dalo „zlegalizovat “ vše co mám stažené v PC v různých formátech MP3 či AAC a používat to pro veřejnou produkci na diskotékách. Defakto i během roku co stáhnu dál bych měl mít legálizované tímto mírným poplatkem ne?
    Hledám nějaký způsob jak zlehka přečůrat organizace co hlídaj autorská práva abych finančně nevykrvácel.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar