Úvodní stránka » Software, Vybíráme

iSubtitle aneb titulky na úrovni

Vložil na 5.12.2011 – 12.00 Žádný komentář

Existuje řada sofistikovaných aplikací pro práci s videem. Pokud jste ale někdy řešili přidání titulků do obrazu pro zařízení, které si s externími titulky neporadí, moc programů k dispozici není. Dnes se však podíváme na jeden z nejlepších.

Nástroj iSubtitle patří ke špičce ve svém oboru. Ale k čemu je vlastně dobrý? Je to prosté. Máme film a máme titulky. Bohužel, obojí máme zvlášť. A přejeme si, abychom mohli film včetně tituků pohodlně přehrávat i na zařízeních, která si s daným formátem titulků neporadí. Typicky může jít i o některá Apple zařízení, čí o starší DVD přehrávače. A právě zde nastupuje iSubtitle.

Nedestruktivní metodou, tedy bez poškození obrazu, umožňuje vložit do filmu titulky. Ty pak můžeme na koncovém zařízení zobrazit, skrýt anebo přepnout na jiné – v případě, že jich máme k filmu přiřazeno více. Ano, i to iSubtitle umí. K jednomu filmu tak můžete přiřadit mnoho různých jazykových mutací titulků.

iSubtitle (1)Vše je přitom skutečně jednoduché a není zapotřebí žádná magie. Zkrátka si v přehledném rozhraní naklikáte to, co potřebujete a rovnou fungujete.

Nástroj iSubtitle byl původně vytvořen pro konverzi titulků u filmů pro zařízení iPad, iPod (Touch, Classic, Nano), iPhone (2G, 3G, 3GS) a Apple TV, avšak využijete jej i na novějších verzích iPhone, stejně jako na dalších zařízeních (například některé starší DVD přehrávače bez podpory titulkových souborů).

To jediné, co lze iSubtitle vytknout, je absence české lokalizace. Doufejme tedy, že autoři i v tomto směru zapracují.

Za cenu € 15.99 EUR jde o jinak velice kvalitní program, který nabídne mnoho možností a přitom s vysokou mírou jednuchosti a intuitivním ovládáním.

Stránky projektu

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar