Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iPhone a iPad se v Německu přestanou prodávat

Vložil na 12.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Nejen Samsung, ale i Motorola je nyní ve víru soudních sporů s Applem. Bohužel pro Apple, dosáhla v Německu velmi významného úspěchu, který může vést až k ukončení prodeje iPhone a iPad v tomto regionu.

Soud v německém Mannheimu vydal předběžné opatření, které společnosti Apple zakazuje prodej a distribuci zařízení, jež jsou v rozporu s patenty Motoroly. Tento zákaz se týká přístrojů s telekomunikačním modulem, což ve výsledku může vést dokonce až k trvalému ukončení prodejů iPhone a iPad na německém trhu.

Podle Motoroly se patentový spor s Applem táhne již od roku 2007 a i když Motorola nabízí, podle svých slov, rozumné licenční podmínky, stále se jí nedaří se zástupci Apple dohodnout na řešení. Soudní spor by tedy měl celou věc urychlit.

Apple se pochopitelně hodlá proti soudnímu rozhodnutí odvolat a je velmi pravděpodobné, že zástupci obou společností zasednou k dalším jednáním a pokusí se nalézt přijatelné řešení.

Připomeňme, že Apple vede v současné době také velké soudní spory s jihokorejským výrobcem Samsung. Zde již proběhlo mnoho soudních jednání, přičemž nejzajímavější se odehrálo v USA, kde při jednom z přelíčení vzala soudkyně tablet Samsung Galaxy a Apple iPad nad hlavu a zeptala se právníků Samsungu, který z nich vyrábí jimi zastupovaná společnost. Zástupkyně Samsungu však nedokázala odpovědět a situaci se pak místo ní pokusil zachránit další člen právního týmu, který nakonec odpověděl správně.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar