Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

iPhone 5 měl na podzim skutečně vyjít

Vložil na 5.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Pátá generace mobilního telefonu iPhone 5 měla být letos na podzim skutečně uvedena. Počítal s tím prý samotný Apple, avšak Steve Jobs tento plán zatrhl.

Tvrdí to alespoň zdroj magazínu Business Insider. Samozřejmě nejde o ověřenou informaci, avšak zdroj, na který se magazín odkazuje, a který údajně pracuje v Apple na vysoké manažerské pozici, již dříve poskytl řadu informací, které se později potvrdily.

Podle současných informací měl Apple připravený iPhone 5 na uvedení v průběhu letošního podzimu, avšak necelé tři měsíce před keynote se rozhodl tento model neuvádět a místo něj zvolil raději vylepšení iPhone 4 na model 4S.

Důvodem mělo být rozhodnutí Steva Jobse, který údajně novému telefonu vytýkal špatně zpracovanou obrazovku a nedotažený koncept. Podle již dříve uvedených informací byl koneckonců Steve Jobs v posledních měsících svého života velice exponován právě v projektu chystaného iPhone 5, jenž měl předznamenat další revoluci na telekomunikačním trhu.

Lze usuzovat, že koncept, který Steve Jobs zavrhl, je v současnosti dále rozpracováván a dočkáme se tedy ještě vyladěnějšího iPhone 5 v průběhu příštího roku. Prozatím tedy alespoň několik informací, které uvedl zdroj magazínu Business Insider…

Telefon by měl být vybaven 10 MPix fotoaparátem, zároveň by měl mít kvalitnější a větší displej (4″) nežli iPhone 4S. Bude vybaven virtuálním asistentem (Siri) a jedna skutečně výrazná změna – tlačitko Home ve fyzické podobě zmizí a zůstane pouze jako dotykové.

O řadě z těchto novinek se již dříve spekulovalo a lze tedy těžko říci, nakolik se zakládají na „zaručených zprávách od tajného zdroje z Apple“ a nakolik na pouhém sběru informací od analytiků. Ať tak či onak, jistě to zní zajímavě.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar