Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iOS dostane silnější podporu bluetooth

Vložil na 15.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Až dosud hrála u iOS nejsilnější roli pro bezdrátové přenosy dat wifi. Nyní se však Apple rozhodl mnohem silněji podporovat protokol bluetooth.

Důvodem mají být zejména nižší energetické nároky, které jsou s bluetooth oproti wifi spojené. I když se bluetooth nehodí pro velké datové přenosy, pro běžné úkony může být jeho využití o mnoho efektivnější.

To si alespoň Apple slibuje od nového Bluetooth 4.0, který nahrazuje starší verze tohoto přenosového protokolu. Právě bluetooth 4.0 byl implementován také do nového iPhone 4S, který je tak prvním smartphonem vybaveným touto technologií. Kromě něj byly BT 4.0 vybaveny také letošní modelu počítačů Mac Mini a MacBook Air.

Využití je patrné především u technologie AirPlay, sloužící ke streamování obsahu iOS zařízení na jiné, například na televizi nebo reprosoustavu. Do budoucna lze tedy očekávat, že se využití funkce AirPlay výrazně rozšíří. Vše ovšem závisí na tom, jaká bude odezva uživatelů a jak se nová verze protokolu bluetooth, která slibuje ještě rychlejší přenosy a větší energetickou úsporu nežli předchozí, osvědčí.

Pokud dopadne vše jak by mělo, stal by se iPhone, iPod a iPad ještě o mnoho univerzálnějším společníkem, protože by tak získal výrazně větší kompatibilitu s celou řadou produktů jiných výrobců.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar