Úvodní stránka » Software, Tip redakce

iOS 5.0.2 nebude, vyjde 5.1

Vložil na 1.12.2011 – 12.00 4 komentářů

Vydání očekávaného iOS 5.0.2, který by měl dále řešit problémy s baterií iPhone 4S, se zřejmě nedočkáme. Místo něj přijde rovnou majoritní update.

V něm bude problém s baterií pochopitelně řešen – dokonce by měl být údaje zcela vyřešen, což ale ukáže až čas. Kromě toho se ovšem dočkáme také výraznějších novinek, než které bylo možné očekávat v rámci minoritní aktualizace 5.0.2.

Jednou z nich bude výraznější posílení Siri a zlepšení mechnismu diktování a rozponávání řeči. Tyto funkce bude možné využít i na starších zařízeních, Siri však zůstane i nadále pouze na iPhone 4S. Do budoucna však možná lze z těchto kroků usuzovat, že Apple chystá i portaci virtuální asistentky Siri na iPhone 4. Prozatím se však pohybujeme pouze v rovině spekulací.

Kromě zlepšení Siri a vyřešení problémů s baterií se pak dočkáme také nových funkcí pro fotoaparát. Dvě z nich již byly odhalené v nedokončeném stádiu a bylo možné je aktivovat v rámci jailbreaku. Jde samozřejmě o Panorama mód a panel autokorekcí.

iOS 5.1 byl nyní v první betaverzi uvolněn pro vývojáře a lze očekávat, že nejpozději v horizontu cca dvou měsíců vyjde finální verze. O dalších novinkách souvisejících s chystanou aktualizací 5.1 vás budeme informovat.

4 komentářů »

 • Maillow napsal:

  Tak hurá! Stále jsem přesvědčený, že problém není v HW ale v „ovladačích“. Uvidíme.

  • Tommy napsal:

   Záleží kdy sis iPhone 4s kupoval a kde, mám potvrzeno přímo z apple linky, že telefony pro českou republiku v první vlně jsou vadné a proto mění kus za kus, ty z té další vlně(druhé serii) již mají vše v pořádku.

   Znam hodně lidí kteří mají iphone 4s a jsem si 100% jistý, že problémy nejsou kvuli iOS 5 ( iOS 5.0.1 ).

 • No, ale mohli by už trochu pohnout – přítelkyni jsem koupil 4s a bez zapnutých polohových služeb, správně nastavenou timezonou a bez wifiny stejně vydrží jen 50% dne ve stand-by – já mám rok a půl starý 4, kde při všem možném pozapínaném vydržím ve standy lehce přes den…

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar