Úvodní stránka » Novinky

Google chystá konkurenci Siri

Vložil na 15.12.2011 – 12.00 Žádný komentář

Hlasová virtuální asistentka Siri, kterou Apple představil spolu s novým iPhone 4S, se zřejmě brzy dočká schopné konkurentky. Google totiž připravuje velmi podobný projekt.

Siri byla představena spolu s iPhone 4S a stala se jednou z klíčových vlastností nového telefonu. Zároveň se Applu díky Siri podařilo opět protlačit hlasové ovládání do popředí zájmu technologických společností i programátorů. Již nyní se proto očekává, že v příštím roce výrazně přibyde aplikací s hlasovým ovládáním a provázaností se Siri.

Z tohoto trendu chce tedy logicky profitovat také konkurence, přičemž nejvýznamnější ze všech se zdá Google se svým OS Android. Právě Google totiž údajně v současnosti připravuje přísně utajovaný konkurenční projekt, který by měl výhody Siri nabídnout také uživatelům Androidu.

Tento projekt, označovaný zatím jako Majel, by měl být dokončen již v brzké době a jeho začlenění do ostré verze Androidu lze očekávat v průběhu následujícího roku.

Nechme se překvapit, zda se Googlu podaří dosáhnout stejného (či ještě vyššího) úspěchu, než jakého dosáhl Apple se svou Siri. Pokud ano, hlasové ovládání přirozeným hlasem se zřejmě brzy stane vysoce důležitou předností chytrých telefonů naříč výrobci.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar