Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

České filmy jsou již v iTunes

Vložil na 27.12.2011 – 6.00 Žádný komentář

Jako první jsme vás již v říjnu informovali o tom, že se ještě před koncem roku v iTunes Store objeví první česky dabované filmy. Nyní se tak konečně stalo.

Ještě tedy ne v plném rozsahu, ale první vlaštovky již dorazily – například animovaný film Auta 2 (v originále Cars 2). Apple nenasadil českou jazykovou stopu k původnímu, jak se spekulovalo dříve, ale objevila se přímo samostatná česky dabovaná verze.

Podobných filmů je k dispozici ještě několik, ovšem než se dočkáme masovějšího začlenění obsahu do nabídku, ještě si budeme muset chvilku počkat. Apple intenzivně jedná s distribučními společnostmi o umístění obsahu těchto chráněných děl do nabídky iTunes Store a je jen otázkou času, kdy se tak ve větší míře stane.

Máme potvrzeno, že v brzké době by mělo například dojít k začlenění prakticky celé filmografie Jana Svěráka do nabídky a následovat budou i další současné české filmy. Zároveň se bude i nadále rozrůstat nabídka zahraničních titulů s českou jazykovou stopou.

Co prozatím ale poněkud chybí je možnost jednoduchého vyhledávání filmů podle jazyka. Doufejme, že i na této volbě Apple zapracuje a umožní tak uživatelům efektivněji získat požadovaný obsah.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar