Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple odmítl špehování uživatelů

Vložil na 2.12.2011 – 12.00 Žádný komentář

Možná se k vám již donesly informace o kauze Carrier IQ. Podle některých zdrojů měl totiž Apple zaznamenávat stisknuté klávesy uživatelů na svých přístrojích.

Ale začněme hezky popořádku. Před časem jeden programátor objevil ve svém iPhonu software Carrier IQ. Ten zaznamenával stisknuté klávesy a veškeré aktivity provozované na telefonu. Na tuto skutečnost ihned upozornil na svém blogu a do kauzy se vložila i organizace EFF, zabývající se mj. rozvojem bezpečnosti a uchování soukromí na Internetu.

Společnost Apple však vydala tiskové prohlášení, ve kterém popírá, že by zaznamenávala jakékoliv informace. Zároveň upozornila, že nástroj Carrier IQ byl od iOS verze 5 zablokován a v nejbližší majoritní aktualizaci (5.1) bude zcela odstraněn.

Carrier IQ, společnost, která za stejnojmenným programem stojí, taktéž vydala tiskové prohlášení. V něm upozornila, že aplikace slouží výhradně k anonymnímu ladění problémů a splňuje nejvyšší bezpečnostní nároky. Zároveň dodala, že kromě iPhone je široce nasazována také s telefony s operačním systémem Android.

Faktem je, že jde zřejmě jen o nafouknutou bublinu. Nicméně v současné situaci, kdy Barrack Obama nařídil důkladný audit telefonů prodávaných na území USA, zejména pak těch, které byly vyrobeny čínskými výrobci, nelze nic podceňovat. Společnost Huawei, druhý největší výrobce mobilních telefonů na světě, totiž podle některých informací implementuje do svých produktů trojské koně a keyloggery. Je však nepravděpodobné, že by kauza Carrier IQ naznačovala něco podobného v souvislosti s iPhonem.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar