Úvodní stránka » Software, Tip redakce

100 milionů stažení z Mac App Store

Vložil na 13.12.2011 – 12.00 Žádný komentář

Apple dosáhl dalšího významného milníku. Za necelý rok existence online obchodu Mac App Store z něj bylo staženo již více než 100 milionů aplikací.

První rok existence totiž Mac App Store oslaví až v průběhu nadcházejícího ledna. Za necelý rok se tedy podařilo dosáhnout opravdu významného úspěchu co do počtu stažených aplikací z tohoto jedinečného obchodu.

Apple však uveřejnil také statistiku iTunes Store, tedy App Store pro iOS zařízení. Zde je objem řádově odlišný. Aktuální počet stažených aplikací v iTunes Store dosahuje výše 18 miliard (!) a každý měsíc se stáhne další miliarda. Dosažení hranice 100 milionů stažených aplikací také v případě iTunes Store trvalo pouhé tři měsíce od spuštění služby.

Je však zřejmé, že tyto údaje nelze prostým způsobem srovnávat. Zatímco iTunes Store distribuuje mnohem více software na mnohem více zařízení, obsah Mac App Store je stále mnohem menší a cílových zařízení (počítače Mac) je mnohonásobně méně nežli telefonů iPhone, tabletů iPad a přehrávačů iPod Touch.

Důležité je také zmínit, že App Store, ať už Mac nebo iTunes, výrazným způsobem změnilo hned několik odvětví. Od tvorby a distribuce software až po hudební scénu. Trendy, které Apple díky svým distribučním kanálům (jež v současnosti intenzivně kopíruje konkurence) nasadil, lze označit jako naprosto revoluční a přelomové. Přejme tedy Mac App Store brzké dosažení první miliardy.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar