Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Zakládací smlouva Apple Computers jde do dražby

Vložil na 29.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Prestižní aukční síň Sothebys oznámila, že 13. prosince provede dražbu zakládacích listin společnosti Apple Computers. Pokud si tedy chcete pořídit unikátní dokumenty do sbírky, máte možnost.

Společnost Apple Computers, jak se původně jmenoval dnešní Apple, byla založena 1. dubna 1976. Na zakládací smlouvě jsou tři podpisy, které patří třem prvním společníkům. Byli jimi Steve Wozniak, Steve Jobs a Ronald Wayne.

Tří listy papíru, které vedly k revoluci v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, nyní můžete získat i vy. Do aukce, která proběhne 13. prosince, tedy již za dva týdny, je totiž umístila prestižní aukční síň Sothebys. Očekává se přitom mimořádný zájem ze strany sběratelů, ale i institucí, mezi nimiž by neměla chybět ani významná muzea.

Prozatím není jasné, na jaké částce aukce začne, avšak lze očekávat, že výsledná suma pokoří hranici 100 a možná i 150 tisíc dolarů (skoro tři miliony korun). Vítěz aukce tak získá za nemalý poplatek unikátní dokumenty, které obsahují také dodatek o odstoupení Rona Wayna ze společnosti.

Po skončení aukce se k ní jistě vrátíme a podíváme se, na jakou sumu se tyto historické kousky nakonec vyšplhaly.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar