Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Woozzle HD aneb labyrint ve velkém

Vložil na 2.11.2011 – 12.00 3 komentářů

Hra Woozzle, která patří mezi nejpopulárnější české počiny svého druhu, již byla na AppZone představena před několika měsíci. Nyní se podíváme také na její verzi pro iPad.

Logických her pro iOS zařízení existuje opravdu mnoho. Jde koneckonců asi o nejpopulárnější herní žánr, s nímž se zde můžeme setkat. A jednou z her, které v tomto směru dominují, je Woozzle.

Právě česká hra Woozzle, od vývojářů z týmu Mugeaters, se stala fenoménem mezi uživateli iPhone. V minulosti jsme se jí věnovali také na AppZone. Opomíjeli jsme však dosud její upravenou variantu pro iPad – Woozzle HD.

Woozzle HD (1)Právě „HD“ verze pro iPad je přitom nesmírně zajímavá. Obsahuje celkem 60 levelů, jež jsou navíc odlišné od těch, které si můžeme zahrát v iPhone verzi. Ovládání na velké ploše obrazovky iPadu je přitom skvělé a velice příjemné.

Ale připomeňme si, o co že ve Woozle jde. Vlastně nejde o nic náročného, sami autoři hry ji označují jako „puzzle-logic“ a je to přesně tak. Vaším úkolem v každé úrovni je vypnit všechna otočná kolečka příslušnými míčky. Na začátku tak stačí když naplníte jednoduché kolo míčky stejné barvy. V pozdějších levelech se však do hry zapojuje také změna barev míčku, logistické plánování cesty míčku nebo jeho teleportace.

Woozzle HD (2)Zní to možná složitě, ale vězte, že Woozzle je hra, kterou si zamilujete a strávíte nad ní mnoho hodin. I když jde o velice jednoduchý koncept, rozhodně nezačne člověka nudit. I díky neustálému přísunu nových vychytávek a překážek, s nimiž si musíte poradit, je hra i po delší době zajímavá.

Pokud jde o hratelnost, dá se říci, že Woozzle patří mezi středně těžké logické hry z nabídky v iTunes Store. Hlavně v prvních kolech je vše opravdu snadné a v zásadě celá hra příliš nesází na postřeh nebo rychlé reakce (i když i ty se hodí), jako spíše na logické myšlení, vizualizaci a plánování. Nemusíte se tedy příliš potýkat s časovým faktorem – i když platí, že čím dříve level dokončíte, tím lepší hodnocení získáte.

Woozzle HD (3)Woozzle HD dokáže zabavit stejně dobře jako jeho mladší bartříček z iPhone (ten mimochodem prošel výrazným updatem a přidáním 75 zcela nových levelů!) a navíc nabízí trochu jiná kola a tedy i jiné výzvy. Určitě tedy stojí za vyzkoušení.

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 5 bodů

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar