Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

VMWare Fusion nyní dovoluje virtualizovat (Snow) Leopard

Vložil na 21.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Operační systémy Leopard (Mac OS X 10.5) a Snow Leopard (Mac OS X 10.6) nyní můžete virtualizovat v prostředí VMWare Fusion a Paralells.

Virtualizace starších verzí systému Mac OS X byla umožněna již po nedávném uvedení aktuální verze 10.7 „Lion“. Spolu s nástupem Liona totiž došlo k úpravám licenčních podmínek vázaných na tento systém.

Až dosud však žádný ze dvou lídrů na poli virtualizace pro Mac OS X, tedy VMWare Fusion ani Paralells, nedovolovaly virtualizaci Leoparda a Snow Leoparda. Umožněna byla pouze virtualizace nejnovějšího Mac OS X „Lion“. S poslední aktualizaci VMWare Fusion však nyní tento nedostatek odpadá.

Díky tomu už není problém si Snow Leopard – nebo starší Leopard – nainstalovat také do prostředí virtualizovaného stroje. To se může hodit například v situaci, kdy potřebujete pracovat s aplikací, jež není s novým Lionem zcela kompatibilní (a že jich je stále opravdu hodně).

Prozatím je tato možnost dostupná pouze u VMWare Fusion, lze však očekávat, že bude v nejbližší aktualizaci zahrnuta také do Paralells.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar