Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Protokol Siri byl prolomen

Vložil na 16.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Protokol služby Siri, nového způsobu hlasového ovládání, který Apple představil s nástupem iPhone 4S, byl prolomen a je možné jej využít i z jiných zařízení.

Již jsme vás informovali o snaze skupiny crackerů snažící se zpřístupnit hlasové ovládání Siri také na starších modelech iPhone. Nyní se to podařilo a Siri tak je možné používat i na iPhone 3 GS a jiných.

Paradoxní ovšem je, že protokol byl prolomen tak, že jeho využití je umožněno i zcela odlišným zařízením. Dle vyjádření členů týmu, který za celou akcí stojí, je tak možné využívat Siri například i z prostředí Android.

Jestliže jste však doufali, že si Siri pořídíte bez nutnosti iPhone 4S, zřejmě budete zklamáni. Apple totiž autorizuje každé zařízení přistupující k serverům Siri dle unikátního klíče, jímž jsou vybaveny pouze iPhone 4S. Teoreticky tedy můžete Siri bez problémů spustit i na jiných zařízeních, ale pokud to opravdu chcete učinit, neobejdete se bez unikátního klíče z iPhone 4S.

V každém případě je otázkou, nakolik je význam Siri bez iPhone 4S veliký. Celý systém byl totiž navržen jako celek, tedy tak, aby pracoval přesně v prostředí iOS 5 a využíval funkce, možnosti a vlastnosti právě iPhone 4S. S trochou nadsázky se tak dá říci, že bez něj se jedná jen o zbytečnou aplikaci s mizivým výkonem.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar