Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Nový iOS 5.0.2 se opozdí

Vložil na 23.11.2011 – 12.00 3 komentářů

Nová verze mobilního operačního systému iOS 5, která měla řešit řadu dalších nahlášených problémů, se podle všeho malinko opozdí. Dočkat bychom se měli až v průběhu příštího týdne.

Jde o špatnou zprávu, protože po vydání iOS 5.0.1 se iPhone 4S proměnil v rukou mnoha uživatelů pouze v předražené závaží, které nelze využít ani k telefonování ani k posílání textových zpráv.

Zajímavé je, že tento problém hlásí pouze někteří uživatelé, ovšem v České republice, Německu a Polsku jich je poměrně velké množství, tedy dle některých odhadů procentuelně asi 3x větší nežli v případě USA či Francie. Důvod prozatím nebyl zveřejněn, ale je pravděpodobné, že má přímou souvislost s návrhem telekomunikačních sítí našich operátorů.

Ať už je důvod jakýkoliv, podstatné je to, že iOS 5.0.2 se zdržel z důvodu neodladěných drobných chyb. Jeho uvedení bylo očekáváno v tomto týdnu, protože se jedná o vcelku kritický problém a Apple přislíbil jeho urgentní řešení. Bohužel se nyní objevují zprávy, že se díky uvedenému zdržení dočkáme nejdříve příští týden.

Otázkou také zůstává, zda se iOS 5.0.2 podaří nějakým způsobem vyřešit slabou výdrž baterie nového iPhone 4S. Mnozí se domnívají, že na vině zde není ani tak operační systém, jako spíše návrh samotného telefonu a žádná aktualizace tak zásadním způsobem tento problém neovlivní. Inu, já si raději počkám na iPhone 5.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar