Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Mac OS X Lion 10.7.3 bude mluvit slovensky!

Vložil na 18.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Zatímco čeští uživatelé Mac OS X si mohou dopřát prostředí svého operačního systému v mateřštině, slovenští uživatelé mají stále smůlu. To by se však mělo brzy změnit.

I když Mac OS X ve své nové verzi – „Lion“ – mluví česky již od svého uvedení, slovenština mu v nabídce dosud chyběla, a to i po prvních větších aktualizacích. Nikde se ani neobjevovaly zprávy o tom, že by měla být v dohledné době začleněna. Až dosud.

První betaverze majoritní aktualizace 10.7.3 totiž slovenštinu již obsahuje! Není zatím jisté, kdy se dočkáme jejího ostrého uvedení, avšak nemělo by to trvat dlouho a v úvahu přichází dokonce ještě předvánoční termín.

Zároveň s podporou slovenštiny byla také inovována služba iCloud a opraveno několik drobných chyb. Uvidíme, čeho všeho dalšího se ještě dočkáme.

Začlenění slovenštiny do podporovaných jazyků systému je jasným znakem, že Slovensko začíná být pro Apple zajímavé. Otázkou tedy zůstává, zda v něm dojde také k otevření Apple Online Store, případně kdy. Osobně bych očekával, že tento krok je vcelku nevyhnutelný a měl by následovat poměrně brzy po představení lokalizovaného operačního systému.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar