Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iPhone se vznítil na palubě letadla

Vložil na 30.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Na palubě leteckého dopravce Regional Express se minulý týden jednomu z cestujících samovolně vznítil iPhone. Může jít o další problémy s baterií?

Je to sotva pár let, co Apple musel vyměnit více než osm milionů baterií značky Sony ve svých noteboocích. Ty se totiž přehřívaly a mohly dokonce při nabíjení vybouchnout. Objevily se již zprávy o tom, že iPhone 3G a 3GS trpěl podobným problémem, avšak nikdy se tuto informaci nepodařilo prokázat a spíše se tedy zdá, že šlo o planý poplach a eventuální problém daného kusu.

Nyní se však v médiích objevila zpráva, na kterou upozornila britská BBC s odvoláním na tiskovou agenturu AFP, podle níž v průběhu minulého týdne na palubě letadla společnosti Regional Express jednomu z cestujících vzplál jeho iPhone.

Svědci uvádějí, že z telefonu začal nejprve vycházet barevný dým, který posádka uhasila hasícími přístroji. Ihned po přistání byl telefon předán vyšetřovatelům k přezkoumání. Není zatím známo o jaký model iPhone se jednalo. Společnost Apple taktéž odmítla podávat k celé věci komentáře a pouze oznámila, že se těší na vyšetřování a je připravena spolupracovat.

Pokud by se ukázalo, že hořícím telefon byl iPhone 4S, mohlo by se to negativně projevit na jeho prodejích. I proto někteří spekulují o tom, že jde možná jen o promyšlenou akci konkurenčního výrobce mobilních zařízení.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar