Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

iPad 3 má Retinu skoro jistou

Vložil na 24.11.2011 – 12.00 Žádný komentář

Nová generace populárního tabletu iPad by měla přijít na trh zřejmě již v březnu příštího roku. Průběžně se již začínají objevovat první informace o jeho výbavě.

Již jsme vás informovali, že by nová generace iPadu měla být zhruba o 0.7 mm silnější nežli současná verze. Tato informace byla podložena tvrzením, že tablet bude obsahovat druhý zdroj podsvícení, který si tuto úpravu vyžádá.

Nyní se však objevují informace přesně opačné, podle nichž by nový iPad 3 mohl být naopak o 0.7 mm tenčí nežli současná generace. Důvodem má být ekonomičtější a efektivnější uspořádání „vnitřností“ tabletu. Zároveň je již téměř na 100 % jisté, že se skutečně dočkáme dlouho diskutovaného Retina displeje.

Právě displej je asi nejvíce propíranou součastí tabletu na všech specializovaných fórech. Důvodem je, že Retina technologie vyžaduje mimořádně vysokou spotřebu energie (což vidíme například u iPhonu 4/4S, který je díky technologii Retina takřka nepoužitelný na jedno nabití déle než dva dny).

V případě tabletu iPad 3 by se však mělo jednat o modifikovanou variantu displeje, kde se dočkáme výrazně šetrnějšího zacházení s energií a je zřejmé, že by tak výdrž nového iPadu nemusela být oproti současné verzi snížena.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar