Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iPad 3 a iPhone 5 přijdou v prvním pololetí 2012

Vložil na 21.11.2011 – 12.00 Žádný komentář

Nová verze jablečného tabletu a chytrého telefonu značky Apple by se k nám měla dostat ve druhém čtvrtletí příštího roku. Co ale vlastně přinesou?

Oblíbený jablečný tablet iPad by se měl dočkat svého nástupce v podobě třetí generace již v průběhu nadcházejícího března, tedy zhruba ve stejné době, kdy nás čekají i některé další novinky (zřejmě nová verze MacBook Pro a MacBook Air).

Přinést by měl kvalitnější displej (spekuluje se o Retina technologii, kterou známe z iPhone 4/4S) a druhý zdroj podsvícení. To ovšem bude znamenat i nepatrný nárůst šířky tabletu. Měl by tak být zhruba o 0,7 mm silnější nežli iPad 2. Stále však bude o mnoho slabší nežli prvotní generace.

Hodně nových zpráv se objevuje také o chystaném iPhone 5. Měl by mít především výrazně navýšenou výdrž baterie a s největší pravděpodobností také o něco větší displej. Pravděpodobně se tak dočkáme 4″ oproti současným 3,5″.

Pátá generace chytrého telefonu iPhone by se měla na trhu objevit na počátku léta, nejčastěji se přitom hovoří o květnu nebo červnu. Nakolik jsou však tyto zprávy podložené, to lze v tuto chvíli jen těžko odhadovat. Vše ukáže až čas a první ztracené prototypy v kalifornských barech.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar