Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iOS 5 skrývá „Panorama Mode“

Vložil na 8.11.2011 – 12.00 Jeden komentář

Uvedení nového iOS 5, jehož jsme se dočkali před nedávnem, přineslo mnoho změn a novinek v ovládání jablečných zařízení. Stále se však objevují další.

I když oficiální změny a nové funkce již byly jasně odprezentovány společností Apple, několik expertů si s novým iOS 5 hloubeji pohrálo a zjistili, že obsahuje řadu dalších funkcí, které Apple dosud veřejně neodhalil.

Důvodem může být logicky to, že tyto nové funkce ještě nebyly dostatečně vyladěné k ostrému nasazení. V každém případě jich už bylo objeveno několik a ta nejzajímavější přišla na světlo světa nyní. Je jí Panorama Mode u funkcí fotoaparátu.

Jak je z názvu patrné, za pomoci Panorama Mode půjde snadno fotit panoramatické snímky tak, že uživatel postupně nafotí několik standardních snímků, jež na sebe navazují, a aplikace samotná je pak spojí do jednoho velkého panoramatického obrázku.

Panorama Mode (iOS 5)Tato funkce je defaultně vypnutá a její zapnutí je aktuálně možné pouze přímo v konfiguračních souborech nového iOS a někteří nadšení vývojáři již pracují na tom, aby tuto funkci zpřístupnili prostřednictvím menu uživatelům s jailbreakem.

Ostrého uvedení této funkce bychom se mohli dočkat spolu s příštím majoritním updatem (5.1). Na ten si však budeme muset ještě chvilku počkat.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar