Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Intel dále pracuje na standardizaci Thunderboltu

Vložil na 28.11.2011 – 12.00 Žádný komentář

I když si na Macu získal Thunderbolt mimořádnou popularitu díky vysokému tlaku Applu na jeho používání, zvolna se začíná objevovat i na standardních PC.

Ač se původně skoro zdálo, že všichni kromě Apple investují raději do USB 3, nyní je zřejmé, že konkurenční projekt Thunderbolt, který vytvořil Intel a mimořádně silně jej začal prosazovat právě Apple, si získává stále větší a větší zájem mezi dalšími výrobci.

Hewlett Packard, Asus, Western Digital, to jsou jen někteří z významných výrobců hardware, kteří začínají do rozhraní Thunderbolt vkládat svou důvěru a objevují se tedy již první návrhy jejich zařízení s integrovaným portem pro Thunderbolt.

Zároveň s tím však roste i tlak na Intel, aby zajistil maximální standardizaci a dohled tohoto řešení. Intel samotný chce navíc Thunderbolt začlenit do svého chystaného super-trenkého laptopu s názvem Ultrabook, kterého bychom se měli dočkat již v průběhu příštího roku.

V současné době proto inženýři Intelu pracují na vývoji nového dokovacího systému, kdy notebooky budou prostřednictvím Thunderboltu napájené, připojené k síti a zároveň mít možnost přenosu videa na externí zařízení. V praxi to znamená, že jedním kabelem se připojíte k Ethernetu, do elektrické zásuvky a ještě k monitoru. Idea je to zajímavá a standardy Thunderboltu toto v zásadě umožňují. Jak ale bude vypadat reálné provedení v praxi, to ukáže až čas.

Thunderbolt (dock)

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar