Úvodní stránka » Software, Tip redakce

iMessage také pro Mac OS X?

Vložil na 1.11.2011 – 12.00 Jeden komentář

A je to tu zase. Již několikrát jsme vás informovali o spekulacích, že Apple zřejmě chystá také desktopového klienta pro svou službu iMessage. Nyní se zdá, že se již blíží.

Služba iMessage byla představena spolu s nedávno uvedenou novou verzí mobilního operačního systému iOS 5. Jedná se o velice chytrou a užitečnou novinku, která posouvá možnosti textové komunikace SMS na novou úroveň.

Vše je totiž plně integrováno do standardních textových zpráv. Když jste připojeni na Internet a posíláte zprávu někomu, kdo je vybaven taktéž iOS zařízením s připojením na Internet, namísto SMS je mu zdarma – právě přes Internet – odeslána iMessage. Je to pohodlné, plně integrované do SMS zpráv a navíc zdarma, co více si přát.

Podobně začínal Apple také se službou FaceTime, která umožňuje videohovory prostřednictvím Internetu, taktéž zcela zdarma. Nyní je klient pro FaceTime dostupný standardně i v Mac OS X.

Dle zpráv, které postupně pronikají do médií, nyní Apple pracuje právě i na desktopovém klientovi pro iMessage. Pak bude možné snadno odesílat zprávy z pohodlí desktopového prostředí a bez nutnosti vytahování iPhone z kapsy.

Uvidíme, zda se skutečně dočkáme – a především kdy. Osobně tipuji, že by se tento klient mohl klidně objevit již v příští větší aktualizaci Mac OS X nebo bude v brzké době uvolněn na AppStore.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar