Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Growl – šikovný pomocník pro každého

Vložil na 25.11.2011 – 12.00 Žádný komentář

Užitečný pomocník Growl je dobře známý velké části uživatelů Mac OS X. Pokud jste se s ním však dosud nesetkali, podívejte se s námi na to, co všechno dokáže.

Growl je králem notifikací. Tato jednoduchá utilitka se stala takřka neodmyslitelnou součástí Mac OS X pro většinu jeho uživatelů. Dokáže totiž zobrazovat veškeré potřebné informace o probíhajících akcích v definovaných aplikacích v podobě notifikací. Zní to složitě? Ale vůbec ne.

Zkrátka a dobře – Growl vás upozorní na příchozí poštu, přihlášení kamaráda na ICQ nebo například novou položku v Dropboxu. To vše velice snadno a elegantně prostřednictvím esteticky provedené notifikace na obrazovce.

Growl - náhledK dispozici je mnoho a mnoho stylů s nejrůznějším grafickým provedením notifikací, takže si můžete vybrat přesně ten typ, který nejlépe sedí vašemu naturelu a grafickému uspořádání plochy na vaší obrazovce.

Growl - grafické stylySamotné nastavení Growlu je zcela prosté. Stačí přes systémové preference otevřít konfigurační prostředí nástroje Growl a nadefinovat, které aplikace mají s Growlem pracovat. Většina masově používaných programů v sobě přímo integruje podporu Growlu.

Growl - nastavení aplikacíVýhodou tohoto nástroje je, že ve verzi 1.2 je k dispozici zcela zdarma. Tato verze je však dostupná pouze uživatelům Mac OS X 10.5 a 10.6, tedy „Leopard“ a „Snow Leopard“. Od verze 1.3, která je určena výhradně pro Mac OS X Lion a na starších systémech ji nespustíte, je pak Growl zpoplatněn symbolickou cenou $ 1.99 USD.

Stránky projektu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar