Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple vložil 2.6 milionů USD na charitu

Vložil na 10.11.2011 – 12.00 Žádný komentář

Před časem spustil Tim Cook, nový CEO společnosti Apple, charitativní program, kde příspěvek každého zaměstnance bude dorovnán ve stejné výší přímo Applem.

O tomto programu a jeho detailech jsme vás informovali již v září, když jej Tim Cook odstartoval. Program se zatím týká pouze zaměstnanců na plný úvazek v USA, avšak v brzkém časovém horizontu by se měl rozšířit i do dalších částí světa.

A jak to celé funguje? Je to prosté. Pokud se zaměstnanci rozhodnou přispět na registrovanou charitu, jež splňuje zákonem daná kritéria, Apple dorovná jejich příspěvek ve stejné výši, a to až do $ 10.000 USD za rok.

Apple - charitaBěhem prvních dvou měsíců fungování tohoto programu vložili zaměstnanci Apple na charitativní projekty více než 1.3 milionů dolarů (tedy asi 24 milionů Kč). Apple dorovnal příspěvek ve stejné výši a celková částka věnovaná na nadační a charitativní účely tak dosáhla výše úctyhodných 2.6 milionů dolarů (téměř 50 milionů Kč).

Jistě bude zajímavé sledovat další vývoj, a to jak se do celého projektu zapojí i ostatní zaměstnanci Apple z celého světa.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar