Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Apple uvolnil iOS 5.0.1

Vložil na 11.11.2011 – 6.00 Žádný komentář

Necelý měsíc po vydání iOS 5 jsme se dočkali minoritní aktualizace 5.0.1. Ta řeší některé problémy a chyby, jež se objevily. Dále pak přidává drobná vylepšení.

Hlavním důvodem pro uspíšení vývoje této minoritní aktualizace byly zejména problémy s výdrží baterie. Zjistilo se totiž, že iOS 5 paradoxně může výrazně snižovat výdrž baterie zařízení, na němž je instalován. Apple zjistil, že za tyto problémy může především chybně nastavená práce s GPS a provedl nápravu.

Kromě toho byly opraveny chyby projevující se při práci s dokumenty v iCloudu a došlo v neposlední řadě i k rozšíření rozpoznávacích schopností Siri pro uživatele se silným australským dialektem.

Významnou novinkou, zejména pro uživatele první generace tabletu iPad, je pak přidání multitaskingových gest právě pro tuto generaci tabletu. Až dosud přitom byla multitaskingová gesta podporována pouze druhou generací.

iOS 5.0.1 byl uveden necelý měsíc po vydání původního iOS 5 a před svým uvolněním se dočkal dvou betaverzí. V současné době se již intenzivně pracuje na iOS 5.1, tedy první majoritní aktualizaci pětkové řady iOS. Dočkat bychom se mohli snad již kolem Vánoc.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar