Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Apple přiznal, že iOS 5 snižuje výdrž baterie

Vložil na 3.11.2011 – 12.00 2 komentářů

V posledních týdnech se objevilo mnoho stížností na výdrž baterie iPhone s operačním systémem iOS 5. Nyní Apple přiznal, že objevil několik chyb, které výdrž baterie snižují.

Podle dosavadních informací by problémem s nižší výdrží baterie měli být postiženi zejména uživatelé nového modelu iPhone 4S. Ten, v kombinaci s novou verzí iOS, může dosahovat podstatně nižší výdrže baterie nežli výrobce uvádí.

Chyba se však může objevit i u starších modelů. Vše totiž závisí na konkrétním nastavení služeb, které ve svém iPhone využíváte. Jedním z klíčových prvků je přitom automatické určování časového pásma.

iPhone totiž ověřuje podle GPS vaši aktuální polohu a podle toho upravuje nastavení časového pásma, v němž se nacházíte. Systém je velice prostý, logický a chytrý. Bohužel, objevila se v něm chyba, díky které iPhone neustále dokola volá GPS a polohu tak zjišťuje několikrát za minutu. Díky tomu dochází k extrémnímu navýšení spotřeby telefonu a jeho rychlejšímu vybití.

Částečným řešením proto může být vypnutí automatického rozpoznávání časového pásma. Proč jenom částečným? Protože objevených problémů, které za snižování výdrže telefonu mohou, je více. Apple však již pracuje na nápravě a v chystané minoritní aktualizaci iOS 5 by již měl být tento problém vyřešen.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar