Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Adobe končí s Flashem

Vložil na 10.11.2011 – 6.00 Jeden komentář

…tedy alespoň na mobilních zařízeních. Tuto informaci oficiálně uvedli zástupci společnosti Adobe v průběhu včerejšího dne. Co to reálně znamená?

Adobe oficiálně uznalo, že Flash není vhodným řešením pro mobilní zařízení. Koneckonců, Android, který Flash dokáže přehrávat, vzbuzoval ve svých vlastních uživatelích mnoho rozporuplných reakcí, protože díky podpoře Flashe byl výkon zařízení o poznání nižší.

Jak se zdá, Adobe svou bitvu prohrálo, alespoň tedy na poli mobilů a tabletů. Chce se nyní proto soustředit na podporu HTML 5, což je ostatně současný globální trend na celém webu.

Flash však jako takový zatím nekončí. Pro Adobe se jedná o skutečně velký business, a tak není příliš reálné očekávat, že by jej ze dne na den opustil. Rezignoval prozatím pouze na mobilních zařízeních, a to z důvodu zvýšené spotřeby energie a celkové zátěže systému v případě, kdy na zařízení Flash běží.

Nechme se překvapit dalším vývojem. Určitě je ale jedině dobře, že samotné Adobe začalo silněji propagovat HTML 5. Tudy nepochybně vede cesta k budoucnosti webu.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar