Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Wi-Drive: Revoluční wi-fi paměťový disk

Vložil na 21.10.2011 – 12.00 2 komentářů

Před časem se na trhu objevila zajímavá novinka, wifi disk Wi-Drive od společnosti Kingston. Dnes se na něj podíváme blíže, protože jde o skutečně zajímavý kus hardware.

Disk Wi-Drive, spolu s vlastní aplikací Kingston Wi-Drive, která je k dispozici v App Store, uživatelům umožňuje přehrávat videa, poslouchat hudbu nebo sdílet soubory s dalšími majiteli zařízení značky Apple. Bezdrátový disk má výrazný design, vejde se do kapsy a využívá technologii založenou na pamětích typu flash pro ukládání dat přes rozhraní USB z přenosných i stolních počítačů. Tato data jsou pak snadno v disku Wi-Drive k dispozici prostřednictvím vestavěné bezdrátové technologie, aniž by bylo nutné se k disku připojovat pomocí kabelu nebo přes Internet. Ve stejný okamžik mohou s různými typy souborů na jediném disku Wi-Drive pracovat až tři různí uživatelé, kteří přitom mohou zůstat připojeni k Internetu.

Díky disku Wi-Drive mohou uživatelé zařízení značky Apple bezdrátově pracovat s dokumenty a multimediálními soubory a současně je mohou sdílet s ostatními – ať již kvůli práci nebo pro zábavu. Tato funkce je jedinečná a ve spojení s odolností, kterou se zařízení s flash paměťmi vyznačují, uspokojí jak uživatele zaměřené na zábavu, tak nejnáročnější milovníky technologických vymožeností.

Wi-Drive (1)  Wi-Drive (2)

Před vlastním používáním disku Wi-Drive s kompatibilními produkty společnosti Apple uživatelé jednoduše kurzorem přetáhnou soubory ze stolního počítače nebo notebooku pomocí USB kabelu – podobně jako při běžném přenosu dat z počítače na USB flash disk. Následně si uživatelé z App Store stáhnou aplikaci Wi-Drive, která jim umožní Wi-Drive připojit k jejich zařízení.

Zajímavostí je, že Disk Wi-Drive  byl na konferenci Flash Memory Summit vybrán jako vítěz ocenění Best of Show za rok 2011 v kategorii „Nevětší inovace v uživatelském uplatnění flash paměti“.

Společnost Kingston nabízí bezdrátový disk Wi-Drive s kapacitami 16 GB a 32 GB a v České republice je k dostání prostřednictvím obchodů Apple Premium Resellers.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar