Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Víme první: Filmy v iTunes pro ČR již v listopadu

Vložil na 11.10.2011 – 6.00 Jeden komentář

Dle našich důvěryhodných zdrojů bychom se již v průběhu listopadu měli dočkat prvních filmů v iTunes pro české uživatele. Až dosud přitom celá snaha o zpřístupnění této služby vázla.

Důvodem byly licenční podmínky a povinnosti distribučních společností orientovaných na filmový průmysl. Nyní však Apple začal zdárně usilovat o výrazné rozšíření služeb v zemích, kde iTunes nedávno začal oficiálně podporovat. Mezi nimi je i Česká republika.

Podle našich zpráv by se, pokud všechno dobře dopadne, měly první filmy přístupné českým uživatelům objevit v iTunes nejpozději do konce listopadu. Mezi prvními by pak neměly chybět například filmy Jana Svěráka, ale i dalších předních českých tvůrců.

iTunes prozatím v České republice umožňují kromě aplikací také zakoupení hudby a knih. Právě filmy jsou další nejžádanější položkou. Otazníky se však stále vznáší nad televizní tvorbou – v USA i dalších zemích jsou prostřednictvím iTunes běžně přístupné televizní seriály a další televizní pořady.

Prozatím však nemáme zprávy o tom, že by se podpora těchto formátů chystala také u nás. Je však pravděpodobné, že alespoň některé pořady se v iTunes brzy objeví, podobně jako je můžeme nalézt v internetovém vysílání jednotlivých televizních stanic nebo na Stream.cz.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar