Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

V USA dnes začíná prodej iPhone 4S

Vložil na 14.10.2011 – 12.00 2 komentářů

A nejen v USA. Připojí se i několik dalších zemí, jejichž obyvatelé tak budou moci již od dnešního dne nakupovat nejnovější iPhone 4S, který Tim Cook představil počátkem října.

iPhone 4S je inovovanou verzí předchozí generace, iPhone 4. Tim Cook, nový CEO společnosti Apple, jej, spolu s dalšími pracovníky, představil na keynote, jež proběhla 4. října. Tato přepracovaná verze iPhone nabízí hned několik novinek.

Konkrétně se jedná o A5 čip, stejný jako nalezneme v iPadu 2, který dělá telefon 2x rychlejším oproti iPhone 4. Došlo také k sedminásobnému (!) zrychlení grafiky, které bylo umožněno použitím dvojádrového procesoru.

Nový iPhone 4S by měl vydržet 8 hodin hovoru na 3G síti, 14 hodin na 2G síti a 6 hodin intenzivního brouzdání na Internetu při 3G připojení. Navíc bude vybaven dvěma anténami pro výrazně lepší kvalitu signálu a zajištění stability hovoru i připojení k Internetu.

Nově bude iPhone také v jednom modelu podporovat GSM i CDMA protokoly, což dosud nebylo možné a iPhone 4 se tak vyráběl ve dvou verzích.

Fotoaparát iPhone 4S také doznal změn. Konkrétně půjde o 8 Mpix kameru s rozlišením 3264×2448 pixelů, což je o 60 % více než v případě iPhone 4. Zároveň se dočkáme o 73 % vyšší prostupnosti světla na pixel a o 33 % rychlejší reakce při focení. Kromě toho je telefon vybaven hybridním IR filtrem, pro lepší vyvážení barev a lepšími čočkami. Pro nahrávání se můžeme těšit na full HD rozlišení 1080p.

Velmi významnou novinkou je také integrace aplikace SIRI. Ta nabízí konečně profesionální hlasové ovládání. Ano, hlasem jsme mohli „ovládat“ telefony již před deseti lety a na podobné úrovni byla tato funkce i u starších verzí iPhone. Nyní je ale všechno jinak – SIRI opravdu funguje, aktivně se učí a dokáže reagovat. Stačí, když se zeptáte na počasí, čas, adresu nejbližší pizzerie atd. a SIRI, která je integrální součástí iPhone 4S vám odpoví (prozatím komunikuje v angličtině, němčině a francouzštině, avšak chystají se další jazyky).

Do České republiky přijde iPhone 4S v ostrém prodeji za dva týdny, tedy 28. října. Těšte se!

2 komentářů »

  • vit hrubeš napsal:

    Dobrý den chtěl bych si objednad i-phone 4s z USA duvodu je mnoho nižší cena atd. ale chtěl bych se zeptat jestli v tom není nějaký háček jestli mi bude fungovat telefon na České operatory pripadně jestli si mužu telefon presmněrovat na naše operatory …..předem děkuji!

    • redakce napsal:

      Nedělejte to… Telefony v USA se standardně prodávají blokované na konkrétního operátora. Za vyšší příplatek lze ale získat i telefon neblokovaný, nicméně je vždy trochu jiný a standardním způsobem do něj nedostanete češtinu. Také se na něj vztahuje pouze roční záruční doba (v ČR dva roky) a v případě problémů budete muset posílat telefon do USA.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar