Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Třikrát více jablečných uživatelů Twitteru

Vložil na 19.10.2011 – 12.00 Jeden komentář

Twitter, druhá největší a nejpopulárnější sociální síť, se od uvedení nové verze iOS těší nebývalému zájmu. Aktuálně se hovoří o trojnásobném nárůstu počtu uživatelů s Apple zařízeními.

Od uvedení iOS 5 se počet tweetů zaslaných z jablečných zařízení zhruba ztrojnásobil a aktuální počet odeslaných tweetů (krátkých komentářů/statusových zpráv) prostřednictvím této služby se pohybuje kolem 250 milionů za den. Svůj podíl na tom má právě nová verze mobilního operačního systému firmy Apple.

Důvod je zcela prostý – iOS 5 v sobě plně integruje podporu Twitteru, takže uživatel může velice snadno odeslat svůj aktuální tweet, polohu, fotku apod. přímo z prostředí svého iOS zařízení bez zdlouhavého připojování ke svému účtu. Vše je přímo navázáno na iOS.

Tato spolupráce Apple a Twitteru je však výhodná pro obě strany. Twitter totiž patří celosvětově k nejvyhledávanějším místům a v závěsu za Facebookem je druhou nejoblíbenější a zejména nejnavštěvovanější sociální sítí. Bohužel, u nás se příliš nechytl a jeho popularita je v České republice – i přes jeho ohromný potenciál – relativně malá.

Provázanost iOS a Twitteru se má i nadále rozrůstat. Nechme se tedy překvapit, jak dlouho ještě bude Twitter „dvojkou“ a kdy konečně zažijeme ten pravý tweet-boom také u nás.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar