Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Svět reaguje na Jobsovo úmrtí

Vložil na 10.10.2011 – 12.00 2 komentářů

Nejen vysocí státníci nebo někdejší lídr Microsoftu okomentovali dění navazující na úmrtí Steva Jobse. Zřejmě se velice brzy dočkáme také filmu o tomto fenomenálním inovátorovi.

Steve Jobs bývá často připodobňován k osobnostem typu Thomase A. Edisona a jemu podobných myslitelů a unikátních revolucionářů nejen na poli techniky. Jeho úmrtí proto vyvolalo celou řadu reakcí z celého světa. Kromě amerického prezidenta Barracka Obamy či šéfa Microsoftu Billa Gatese se k němu vyjádřilo i mnoho dalších významných osobností z celého světa.

Co nepochybně stojí za zmínku je také reakce společností Google a Samsung, tedy přímých konkurentů společnosti Apple na poli mobilních technologií. Společně totiž chystali velkolepou akci Unpacked Event, která měla proběhnout zítra, tedy 11. října. S ohledem na respekt, který představitelé obou společností ke Stevu Jobsovi cítí, však tuto akci přesunuli na zatím nespecifikované datum.

Avšak objevují se také další reakce. Velice zajímavou zprávou je například to, že společnost Sony chystá celovečerní film o Stevu Jobsovi. Připomeňme, že stejná společnost již před rokem uvedla na plátna kin film o Facebooku a jeho zakladateli. Prozatím je vše pouze v rovině úvah a plánů, avšak je velice pravděpodobné, že životní osudy Steva Jobse budou zfilmovány.

Než k tomu však dojde, můžete se těšit na jediný autorizovaný životopis Steva Jobse, jehož autorem je americký novinář Walter Isaacson. Ten se v prodeji (včetně iBooks Store) objeví 24. října letošního roku. Je velmi pravděpodobné, že český překlad bude velice brzy k dispozici.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar