Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Siri i pro iPhone 4

Vložil na 17.10.2011 – 12.00 5 komentářů

Zaujala vás osobní hlasová asistentka Siri, kterou Apple představil v rámci inovovaného iPhone 4S? Pak vězte, že je možné použít ji také na iPhone 4. Má to ale nejeden háček.

Jak je asi zřejmé, k oficiální portaci Siri na iPhone 4 nedošlo a Apple se k tomu z logických důvodů ani nechystá. Koneckonců, Siri je jedním z „tahounů“ nového iPhone 4S a bylo by proto nesmyslné zpřístupňovat tuto funkci i u nižších modelů.

Pokud tedy chcete Siri do iPhone 4, neobejdete se bez jailbreaku. To samo o sobě není dobré řešení, i když mnohým přináší jakýsi naivní pocit svobody. V případě jailbreaknutého telefonu je však velice obtížné, resp. bez návratu k původní verzi nemožné, telefon aktualizovat, doplňovat novými aplikacemi z iTunes apod.

Druhou – a možná o mnoho podstatnější – chybkou v celé věci je to, že Siri dosud v iPhone 4 plně nefunguje. I když i tento, poněkud zásadní, problém je již v řešení a je tedy pouze otázkou času, kdy se Siri rozpovídá také na starším modelu jablečného telefonu.

Osobně nejsem příznivcem jailbreaku, protože zásadním způsobem znemožňuje to, o co se Apple jinak úspěšně snaží – zachování maximálně funkčního a spolehlivého telefonu. Pokud však toužíte otestovat Siri na starším telefonu, máte možnost.

5 komentářů »

 • Luděk napsal:

  Jak jste dospěl k tomu, že jailbreaknutý iPhone není možné doplňovat novými aplikacemi z iTunes? A také, proč by neměl takový iPhone být dále naximálně funkční a spolehlivý?
  Jak píšete, nejste zastáncem jailbreaku a ani o něm nejspíše mnoho nevíte, článek je naprosto zkreslený, až nesmyslný.

  Také nejsem zastáncem jailbreaku, ale něco o něm vím, mám s ním zkušenosti, vím co vše s ním možné je a co nee.

  Takové články se mi nelíbí. :-/

  • redakce napsal:

   Děkujeme za Váš komentář. Netvrdíme, že telefon pak není maximálně funkční, ale že chybí ta záruka plné funkčnosti a spolehlivosti. Celá myšlenka byla v tom, že dostáváme-li aplikace do iOS zařízení oficiální cestou, pak máme přístup k prověřeným a bezpečným programům. V případě jailbreaku takovou záruku člověk nemá.

   Zároveň ta spolehlivost značně klesá – sám jsem delší dobu používal jailbreaknutý iPhone 3GS s iOS 4.3 a velice často zamrzal, vypínal se a míval extrémně vysokou spotřebu. Po zrušení jailbreaku se vše urovnalo a od té doby vše fungovalo jak mělo. Možná to v článku vyznělo trochu příliš obecně, ale cílem bylo pouze informovat, že Siri lze za určitých okolností zprovoznit i na iPhone 4, ovšem díky jailbreaku to není vhodná cesta.

   Příště se polepšíme. ;-) Díky za Váš feedback.

 • Luděk napsal:

  Ouky douky, beru :). Jinak s tím Siri, to také ještě není zcela jisté, protože by museli překopírovat data z iPhone 4s na iPhone 4 a mají s tím teď trochu problém, morální problém, zda-li ano – či nee, protože to je řekněme, piráctví a pro to ani oni sami nejsou, takže se může stát že z tohoto důvodu se Siri na iPhone 4 konat nebude.
  K Jailbreku a spotřebě baterie, respektivě i k možným jiným problémům. Ano to je pravda, toto ale přišlo až s Basebandem 06.15.00 který přinesl jisté problémy, od nefunkční GPS, Wifi, YouTube. O6.15.00 řekl bych pošpinil celý jailbreak, problem je, že se nedá downgradnout a nikdo na tom zatím ani nedělá, to znamená že celá řada lidí, kteří na tento baseband aktualizovali, mají značné problémy a volájí po nápravě.

  Mimochodem 06.15.00 BB pod novým iOS5 přináší opět řadu problémů, od nefunkčních push notifikací, včetně nemožnost iMessage, až po nutnost vypnout polohové služby, protože pokud tak neučiníte, vypadává signál operátora a i wifi. Což na jednu stranu je dobře, protože je to snad donutí celou situaci okolo tohoto basebandu nějak řešit a přinést uživátelům vysněný downgrade :).

 • johan napsal:

  Siri byla na App Store, po uvedení 4S ji stáhli.

  Jinak:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Siri_(software)

 • Luděk napsal:

  Siri na App Store?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar