Úvodní stránka » Hardware

Micro USB adaptér aneb snazší nabíjení iPhone

Vložil na 5.10.2011 – 12.00 Žádný komentář

Podle nařízení Evropské unie musí být všechny nové modely telefonů vybaveny micro USB portem pro možnost jednotného způsobu nabíjení. Tuto vyhlášku proto zohledňuje také nový iPhone 4S.

Toto nařízení je velice prosté a má zcela jasný smysl. Dodnes měl totiž skoro každý výrobce svůj unikátní nabíjecí kabel, který se od konkurence lišil. Když jste si pak zapomněli kabel doma a v práci nebyl nikdo se stejnou značkou mobilu, měli jste smůlu a telefon si nemohli nabít.

Nyní tento problém odpadne. Všechny nové telefony půjdou totiž snadno nabíjet přes univerzální micro USB port, takže všechny telefony prodávané v Evropské unii bude možné nabíjet stejným kabelem. Odpadne tak výše popsaná situace, stejně jako nadměrné množství nabíječek a jejich vysoká zátěž pro životní prostředí, kdy s pořízením nového mobilu končí ty staré v koši.

Portem micro USB samozřejmě nebude vybaven přímo iPhone 4S – byl by to další port navíc a ještě k tomu sekundární způsob nabíjení k již standardnímu Apple rozhraní. Apple proto začal dodávat adaptér, který stačí zastrčit do nabíjecí zdířky a funguje zde jako redukce z micro USB na standardní Apple port.

Tento adaptér se začne prodávat 14. října a bude k dispozici za cenu kolem 8 liber (tedy asi 230 Kč). K telefonům dováženým do Evropské unie však bude zdarma přikládán do standardního balení.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar