Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

MacBook Pro inovován

Vložil na 24.10.2011 – 12.00 Jeden komentář

Společnost Apple dnes uvedla, přesně dle očekávání, inovovanou řadu svých vlajkových laptopů, MacBook Pro. Jak bylo již dopředu zřejmé, žádná revoluce se nekonala.

Vlastně jsme se jen dočkali drobných inovací v modelové řadě uvedené na počátku letošního roku. U nejmenšího zástupce, 13″ modelu, došlo k navýšení kapacity disku a drobnému posílení procesoru. U větších modelů pak byla inovována také grafická karta. V zásadě se dá ale říci, že pokud jste majiteli letošních MacBook Pro z počátku roku, nepřicházíte téměř vůbec o nic.

V případě 13″ jsou k dispozici stále pouze dvoujádrové procesory, ostatní již disponují čtyřjádrovými. Tento zástupce posílil v nižší variantě na 2,4 GHz a 500 GB disk, ve vyšší pak na 2,8 GHz a 750 GB disk.

U 15″ modelu pak v nižší třídě nalezneme čtyřjádrový i7 s taktem 2,2 GHz, grafickou kartu AMD Radeon HD 6750M (512 MB DDR5) a 500 GB pevný disk. Vyšší třída disponuje procesorem i7 s taktem 2,4 GHz, grafickou kartou AMD Radeon HD 6770M (1 GB DDR5) a 750 GB pevným diskem.

A konečně největší zástupce této řady, 17″ MacBook Pro,je nově vybaven procesorem i7 s taktem 2,4 GHz, grafickou kartou AMD Radeon HD 6770M (1 GB DDR5) a pevným diskem o kapacitě 750 GB.

Všechny modely disponují standardně 4 GB operační paměti, což jistě k většině úkonů plně dostačuje, ovšem stále zde máme možnost dalšího rozšíření.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar